20. 7. – 23. 7. 2022

První ze série našich eventů se koná na pozadí slavné setinové rally Ennstal-Classic. Vůně benzínu, bublající motory, ostré zatáčky a dechberoucí výhledy na horské štíty… Ennstal-Classic je poctou klasickým automobilům a nefalšované radosti z jízdy. Během tří dnů projedeme nejkrásnější místa rakouských Alp. 

Středa 20. 7.

Sraz posádek je 19:00 v restauraci hotelu Tauernblick. Seznámíme vás s trasou a programem následujících dnů.

Městečko Schladming, které je výchozím bodem pro výlety v létě i v zimě – ať už se jedná o nejvyšší štýrskou horu Dachstein, nebo desítky jezer a vodopádů. Oblast bývá nazývána jako údolí tisíce pramenů. Hotel se nachází ve svahu s výhledem na městečko a horu Planai, pouhých 15 minut chůze do centra Schladmingu, kde najdete řadu restaurací a kaváren. Zdarma můžete relaxovat ve wellness centru s krytým bazénem, saunou a posilovnou. V restauraci s terasou a zimní zahradou se podávají štýrské speciality a místní vína. 

Užitečné odkazy:

Informační portál Schladming-Dachstein

Program Ennstal-Classic 2022

Čtvrtek 21. 7.

10:30 | Gmünd, Porsche Automuseum

Vyrazíme kolem deváté hodiny z hotelu do městečka Gmünd, které se pyšní jediným Porsche muzeem v soukromém vlastnictví v Evropě. Muzeum se nachází v tomto malebném městečku proto, že právě sem Ferdinand Porsche přesídlil v roc 1944 svoji továrnu, aby ji chránil před spo- jeneckým bombardováním. Na základě tehdejšího slavného Volkswagena Brouka na tomto místě vznikl i historicky první automobil Porsche 356. Muzeum bylo založeno Helmutem Pfeifhoferem v roce 1982 a dodnes jej vede jeho rodina. 

Užitečné odkazy:

Článek o Porsche Automuseum

14:30 | Grossglockner Hochalpenstrasse

Tato 48 kilometrů dlouhá vysokohorská silnice patří k nejúchvatnějším panoramatickým silnicím v Evropě. Její tradice sahá hluboko do historie, i císař František Josef I. se svou chotí císařovnou Sisi vystoupali v roce 1856 na místo do výšky přes 2 500 metrů, kterému se od té doby říká “Výšina císaře Františka Josefa”. 

Grossglockner (3 798 m.n.m.) je nejvyšší horou Rakouska, vrchol byl poprvé zdolán roku 1800 čtveřicí horolezců a je od té doby oblíbeným výletním místem – dnes na něj snadno vystoupáte lanovkou. Trasa silnice vede přes několik klimatických zón, a tak se při cestě můžete kochat výhledy na temně zelené lesy, rozkvetlé louky i mohutné alpské ledovce.

Přímo na slavné silnici najdete několik restaurací, na kterých doporučujeme poobědvat a pozorovat účastníky Ennstal Classic, kteří tudy budou projíždět. 

Užitečné odkazy:

Informační portál Grossglockner Hochalpenstrasse

Restaurace na Grossglocker Hochalpenstrasee

Restaurace po cestě zpět do Schladmingu I.

Restaurace po cestě zpět do Schladmingu II.

18:00 | Schladming 

Po návratu do hotelu doporučujeme vydat se na procházku do města, kde budou parkovat vozy Ennstal Classic. Za vidění stojí i místní evangelický kostel, odvážnější mohou prozkoumat i menší vodopády, které jsou hned za obcí. 

Pátek 22. 7.

10:30 | Admont 

Admont je malé rakouské městečko, které je známé především díky svému opatství, které bylo založeno v roce 1074. Benediktinský klášter je nejstarším a jediným nepřetržitě fungujícím klášterem ve Štýrsku. Navíc se pyšní největší klášterní knihovnu na světě. Po společné prohlídce byste si neměli nechat ujít klášterní kavárnu s místními produkty a vinné sklepy s vynikajícím bílým vínem. 

Užitečné odkazy:

Klášter Admont

14:30 | Steyr

Město Steyr je 12. největší rakouské město, leží soutoku řek Enže a Dunaje. Historické centrum je prohlášeno za památkovou rezervaci, najdete zde množství staveb od gotiky až po industriální architekturu 19. století. Město je slavné i díky výrobě nákladních automobilů pod značkou Steyr Automotive. Oběd doporučujeme v některé z restaurací na hlavním náměstí, kde je umístěna i kontrola Ennstal-Classic.

Užitečné odkazy:

Doporučená procházka centrem města Steyr

Vyhlášená zmrzlinárna

Restaurace I.

Restaurace II.

Restaurace III.

18:00 | Schladming 

Návrat do hotelu, večeře, relax. 

Sobota 23. 7.

Check out v hotelu je do 9:00, poté vyjedeme společně do Gröbmingu, kde probíhá závěrečný program Ennstal-Classic. 

9:30 | Gröbming

Grobming je vesnice, která je výjezdním bodem pro nejvyšší vyhlídkovou silnici ve Štýrsku – Stoderzinken Alpenstraße. Z vesnice budou startovat účastníci rally do poslední etapy, která vede právě do vrchů. Ve 12 hod. zde začne doprovodný program Redbull Sideact, který stojí za vidění.  

Poté je už program na každé posádce. Pokud jste nestihli po cestě do Schladmingu, doporučujeme se zastavit v Salzburgu v Hangar 7. Prohlédnout si zde můžete historická sběratelská letadla a dobře se najíst. Vstup je zdarma.  

Užitečné odkazy:

Hangar 7

Všem posádkám děkujeme za účast! 

Tým Heritage Drive


Kontakt

Jan Císař

jan.cisar@strateggo.cz

+420 721 113 381

Eliška Zilvarová

eliska.zilvarova@strateggo.cz

+420 724 889 165

Daniel Hříbal

daniel.hribal@hrtg.cz

+420 606 715 501