vás zvou na on-line konferenci:

Zaměstnanec jako nejsnadnější terč kybernetického útoku

Počet kybernetických útoků na české firmy stoupá i v roce 2021. Situace přináší zvýšený počet kybernetických útoků, jejichž cílem jsou zaměstnanci firem. Firemní vzdělávání je jednou z nejefektivnějších cest k ochraně před digitálními hrozbami. Připojte se na online konferenci a porovnejte připravenost vaší firmy.

Datum: 8. června 2021

Čas: 10:00 – 12:00

Místo konání: online, pro registraci klikněte zde

Účast na konferenci je bezplatná.


Program

Jak jednoduše ukrást vaší firmě peníze díky nepozorným zaměstnancům? Kolik Vás to bude stát? Jak systematicky takovým situacím předcházet?

Diskuzí řečníky provede Dana Bérová, ICT expertka a investorka, ministryně informatiky z let 2005 – 2006. 

1. Panel: Aktuální útoky na české firmy

V diskuzi se setká etický hacker, expert, který pojišťuje největší české firmy proti kybernetickým hrozbám a strategický konzultant, který sestavoval strategie kybernetické ochrany pro desítky firem a organizací. 

Jan Dienstbier – Bezpečnostní konzultant (Gordic) – Je viceprezidentem Iniciativy Kybez a Českého institutu manažerů informační bezpečnosti. Celou svoji profesní kariéru působí v oblasti ICT, nejprve ve státní správě, posléze v řadě předních mezinárodních i českých firem jako DEC, IBM, Novell, O2, PVT a v dalších. Rovněž působil jako konzultant v PwC. Externě spolupracuje s CEVRO Institutem v oblasti kybernetické bezpečnosti.

Marko Antič – Expert v oblasti firemního pojištění kybernetických rizik (Colonnade Insurance) – Jako první zavedl pojištění kybernetických rizik v České republice (2013). Jeho bezprecedentní zkušenosti přináší pohled na ekonomické dopady kybernetických útoků, které zdaleka převyšují obnovu dat nebo výkupné. Potvrzuje, že rok 2020 přinesl dvojnásobek likvidací způsobených kybernetickými útoky, jejichž počet dále roste.

Daniel Hejda – Etický hacker (Cyber Rangers) – Působí jako penetrační tester, red team member a jeho hlavní doménou je Initial Recon s využitím metodologie OSINT a Initial Access. Několik let působí v pozici poradce, školitele a konzultanta pro oblast bezpečnosti jak v soukromém, tak veřejném sektoru, kde spolupracuje i s bezpečnostními složkami. 

2. Panel: Příklady dobré praxe – nástroje pro vzdělávání zaměstnanců

O své zkušenosti se podělí expert na vzdělávání zaměstnanců v kybernetické bezpečnosti a šéf IT IKEMu. Pojmenují slepé uličky, představí příklady dobré praxe.

František Janů – Konzultant kybernetické bezpečnosti (Gordic) – Od roku 2012 se zabývá řízením IT procesů. Věnoval se projektům, zavádění IT procesů (ITIL) i nástrojů (Service Desk, CMDB) na jejich řízení v soukromých, ale i veřejných organizacích (výroba, logistika, energetika, nemocnice, státní správa, samospráva, služby, zdravotnictví). 

Petr Raška – Ředitel odboru informatiky (IKEM) – Je zodpovědný za dohled nad strategií informačních technologií IKEM, vývoj a implementaci pravidel, procesů a cílů pro IT celého pracoviště. Bezpečnostní strategie IKEM, na jejíž tvorbě se podílel, zahrnuje i průběžné vzdělávání zaměstnanců a testování.


Před událostí Vám zašleme odkaz pro připojení, akce je bezplatná. Během on-line konference budete moci pokládat dotazy. Registrace uzavřeme 7. června.

V případě dotazů nás kontaktujte na info@strateggo.cz.


Partneři

Spolupořadatelem konference je společnost Gordic – přední česká rodinná firma, která vyvíjí ICT systémy a zajišťuje strategie kybernetické bezpečnosti.  

Partneři akce jsou:

Colonnade Insurance – největší poskytovatel pojištění kybernetických rizik na českém trhu,
KPC-Group, Independent Gartner Representative – výzkumná a poradenská společnost specializující se na IT
Strateggo – analytická marketingová firma